Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

www.bourky.com - bouřky, blesky, oblačnost RSS feed

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze.

Vás nepotěším, mladá paní. Stále kvoká, stále kvoká...

Nebudeme se pouštět do žádnejch větších akcí...

CCD senzory nemají IR dostatečně odfiltrované

PagPh
U naprosté většiny snímků to nevadí, ale v případě fotografií za zhoršených světelných podmínek může senzor fotoaparátu zaznamenat něco prostým okem zcela neviditelného - část infračerveného spektra.

 

IR filtr

umístěný před senzorem běžných fotografických přístrojů totiž neodfiltruje zdaleka všechno infračervené záření. Jak už bylo řečeno, u naprosté většiny fotografií to nevadí, ale v místech, kde se může vyskytovat obrovské zbytkové teplo (stovky kilowatthodin), naakumulované v podzemí, odkud občas může dojít k drobnému výronu horkých plynů (zrakem zcela nepostřehnutelnému), může potom fotoaparát nebo videokamera zaznamenat nejrůznější "duchy", které byly okem zcela nepozorovatelné. Díky konstrukci CCD senzoru může dojít i k přenosu expozice do sousedních pixelů, a dojde tak k vytvoření nejrůznějších zcela nepochopitelnýchobrazců.

 

Spektrální citlivost klasických (Ag-halogenid), i barevných kinematografických filmů, zcela zaručeně končí na 690nm, a dál už si prostě "ani neškrtnou". Takový náhodný záznam dějů nad 700nm je u nich proto zcela vyloučen. Spektrální citlivost lidského oka končí sice mezi 780 - 790 nm, nad 700 nm je ale ve skutečnosti už téměř  zanedbatelná.

 

Na skutečnosti, že na fotografiích (pořizovaných digitálními přístroji) se může vyskytovat "něco", co na místě rozhodně přítomno nebylo, se mohou kromě jiného také podílet zbytky statické elektřiny, sice neškodné, ale přeci jen dostatečně silné na to, aby způsobily poruchy a výpadky jakýchkoliv elektronických přístrojů. Veškerý záznam a uchování informace je v takových přístrojích realizován prostřednictvím přesunu elektronů. Na místě se zbytkovým elektrostatickým nábojem po výboji blesku je "přebývajících" elektronů až až (tisíce megajoulů; poruchu přístroje může způsobit prachová částice přenášející několik milióntin Joulu). Poruchy mikroelektroniky prostřednictvím elektrostatického náboje je velmi snadno možné simulovat a pozorovat např. v blízkosti Van der Graafova generátoru (přístroj, nikoliv kapela).  Každý, kdo by zapojil do stejné zásuvky se stolním počítačem například zdroj napětí 3000 - 10000V, nebo teslův transformátor, a nechal jej nějakou dobu v činnosti ("jiskřit"), si může být téměř jist, že se počítač nejdéle do 10 minut restartuje a bez vypnutí VN zdroje bude už jen těžko udržitelný v chodu. Vzduch se totiž po určité době natolik nasytí vysoce ionizovanými molekulami a částečkami prachu, že je tím dostatečně silně porušeno základní pravidlo provozu každého mikroelektronického přístroje - "Chraňte před statickou elektřinou"

Howgh.

 

 

 

Poznámka:

na některých nevysvětlitelných objektech na fotografiích odkudkoliv se mohou ale podílet i mnohonásobné odlesky mezi čočkami objektivů. Dnešní složité optické struktury transfokátorů už obsahují i víc než 16 členů, a už se ani vzdáleně nepodobají například památnému tříčočkovému Tessaru z dílen Karlíka Cajzů blahé paměti.

 

Další možností vzniku těžko vysvětlitelných objektů na fotografiích je možný pohyb předmětů zcela mimo rovinu ostrosti - prach, peří, smetí, hmyz, ochmýřené plody stromů a rostlin (topol, pampeliška, javor). Je nutné si uvědomit, že téměř všichni lidé, kteří se zabývají výzkumem kruhů v obilí, jsou všechno možné, jen ne fotografičtí profesionálové. Není se potom možné divit, že mohou mít občas objektivy ulepené od svačiny. Během fotografování v terénu se může přihodit ledacos, počasí nemusí být vždy ideální, a jakákoliv fotografie jistě plní lepší dokumentární účely než žádná - svačina není míněna jako hanlivé přirovnání, například k orosení deštěm během reportážní nebo dokumentární fotografie dochází zcela běžně, přesto jsou takové fotografie ke svému účelu použitelné; viz některé fotografie autora stránek.

 

Jednu ze světlých výjimek v oblasti fotografování obrazců v obilí (nejen pravidelných) proto tvoří Klaus Leidorf, on je ovšem v první řadě vynikající Pan Fotograf, především v letecké fotografii, fotografování obrazců pro něj představuje jen něco jako "bokovku" a dál se jejich výzkumem nezabývá.

 

Poslední jistě nezanedbatelnou skupinu záhadných objektů na fotografiích z polí mohou tvořit normální lidské podvrhy, takové věci se prostě někdy stávají, a nebudeme se jimi zabývati dále zde. (jsou myšleny fotograficé podvrhy)

 

Postupem času se stalo téměř pravidlem, a tak i smutnou skutečností, že se na jev Kruhů v Obilí postupem času "nalepilo" mnoho podivných a pochybných existencí, které by měly být spíš umístěny do ústavů, které byly pro podobé účely zřízeny. Proto je také nutné počítat s nejrůznějšími podvrhy a autory nepříliš důvěryhodných tvrzení.

 

 

 

v případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pro vás připravil, a veškeré zde uváděné údaje velmi důkladně teoreticky i experimentálně prověřil

 

Jan Ledecký

 

Jak příjemné setkání s hlupáky většími, než jsme my sami. Musíme je milovat už jenom za to, že existují.  J.K.Jerome
Být optimistou poté, co jste dosáhli všeho, co jste chtěli, se nepočítá. Kin Hubbard
Kdybychom věděli, co děláme, už by se to ani nedalo nazývat výzkum, ne?  A.Einstein
z