Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages
V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com
Kruhy v obilí
4. - Časť 2
Formovanie grafu priebehu elektromagnetických siločiar v obilí prostredníctvom elektrického prúdu výboja blesku
Crop Circles. Ďalšie možné úvahy o spôsobe vzniku, niektoré sprevádzajúce javy, nepriame dôkazy.
Ďalší čriepok, ktorý pomerne spoľahlivo vyvracia akúkoľvek možnosť aktivity circle-makers, je vidiecke sídlo v Kingsclere, na ktorom prebýva skladateľ A. Lloyd Webber. V roku 1995 sa na tomto pozemku objavila päťuholníková hviezda. Celý objekt je nepretržite strážený 24-hodinovou bezpečnostnou službou. Výskumný tím, ktorý sa pokúsil piktogram preskúmať, bol vďaka stráženiu rozľahlých pozemkov, vybavených senzory a mikrofóny, zadržaný v priebehu niekoľkých minút od ich príchodu. Nikto ale nebol zachytený počas výroby obrazca. Webber bol v tej dobe na dovolenke. O pozemok sa v tej dobe staral len bezpečnostný personál.
Informácie boli získané z adresy http://davidpratt.info/cropcirc1.htm , a nasledujúce, voľne preložené a doplnené informáciami získanými prostredníctvom vyhľadávačov; z rovnakého zdroja využité aj niektoré ďalšie informácie ďalej v tomto texte.
Andrew Lloyd Webber nikdy neveril, že by kruhy v obilí mali vyrábať mimozemšťania, a súdil, že by sa zo všetkého najskôr malo jednať o podvrhy. Preto bol veľmi prekvapený, že sa objavili na mieste, kam v žiadnom prípade nemohol nikto vstúpiť. V názore na mimozemšťanov je možné s ním jedine súhlasiť. Jediný skutočný páchateľ, výboj blesku, sa skutočne na miesto dostať môže, nič mu totiž v prístupe "zhora" nebráni. Dokonca ani v najmenšom drôty vedenia vysokého napätia. Môžu ho pritiahnuť intenzívnejšie ako vodič hromozvodu (prostredníctvom koronových výbojov). Obrazec je tzv "motorový typ", veľa totiž svojou geometriou pripomína proces, ktorý sa odohráva vo valcu spaľovacieho motora. Inými slovami povedané, explózie, veľmi symetricky šíriacia sa do strán. Autorom fotografie photo 5 je Steve Alexander, graf photo 6 je výstupom simulačného programu, ktorý modeluje tlak a teplotu vo vnútri valca spaľovacieho motora. Samozrejme existuje mnoho ďalších fotografií rovnakého obrazca. Objaví sa možno v niektorom ďalšom príspevku, ktorý sa bude podrobnejšie venovať pristávaniu mimozemšťanov, presne do drôtov vysokého napätia.
Elektrické vedenie VN 100 tisíc voltov, ktoré výboj blesku prilákalo, prebieha takmer presne nad okrajom obrazce. Priemer obrazca je približne 56 m, GPS poloha centra obrazca 51.313622 °, 1.287831 °, s toleranciou niekoľkých metrov. Kto popisovanú lokalitu navštívi prostredníctvom niektorého mapového programu, môže sa opäť presvedčiť o zaujímavej skutočnosti, že tam tí mimozemšťania zasa pristávali presne pod drôty vysokého napätia. Ako len oni to tý chlapci (ne) šikovný robia ...
V lete roku 1991, Terence Meaden a tím japonských vedcov mali pole (pravdepodobne niekde u Silbury Hill) pod dohľadom elektronických zariadení, vrátane radaru, magnetometrov, videa pre nočné videnie, pohybových senzorov. Pod príkrovom hmly sa objavila formácia malé činky, ale žiadne zo snímacích zariadení nezaregistrovalo akéhokoľvek votrelca.
Poznámka autora: Obrazec už bol vytvorený (exponovaný) rad dní alebo týždňov predtým (1). Zviditeľnil sa (bol vyvolaný) až o niekoľko dní neskôr. Steblá najskôr vďaka poškodeniu elektrinou postupne slabla (2). Potom došlo k vzrastu ich hmotnosti vďaka hmle (3). Nakoniec sa ohla k zemi (4). Pozorovatelia boli prítomní až u fází 3 a 4, a o fázach 1 a 2 nemali vôbec žiadnu, predstavu, ani len to najmenšie tušenie.
Udalosť je napodobením vyvolávacieho procesu klasickej fotografie. Ďalšia podobnosť s fotografiou je tá, že na vytvorenie "fotografie" je použité bleskové svetlo. Ďalšia podobnosť je tá, že bezprostredne po expozícii je vytvorený obraz latentný, úplne neviditeľný. Menovaným analogiím s klasickou fotografií bude kompletne venovaný niektorý z nasledujúcich dielov. Už v predchádzajúcom diele (chronológia) bola fáza číslo 1 z 5 v postupnosti chronológii poliehania pomenovaná expozícia.
Pomerne často bol objavený obrazec, u ktorého po nejakom čase vznikli ďalšie časti. Bolo to spôsobené odlišnou intenzitou expozície, kedy menej zasiahnuté miesta potrebovala dlhší čas na "vyvolanie" obrazu, prírodná vývojka musela pôsobiť dlhšiu dobu. Niektoré nasledujúce diely budú venovať oveľa viac pozornosti podobným prípadom.
Oznámenie že "Vegetácia pôsobí tak trochu ako chemická vývojka na exponovaný negatív: vyvoláva skryté obrazy", je možné nájsť v publikácii Objavy z vtáčej perspektívy: Príbeh leteckej archeológie, strana 50. Bolo obrovskou chybou (jednou z mnohých) všetkých doterajších prieskumov Kruhov v obilí - Crop Circles, že svoje nálezy takmer nikdy nekonzultovali s odborníkmi v archeológii a predovšetkým leteckej archeológii. O leteckej archeológii pravdepodobne vôbec nevedeli, že niečo také existuje. V publikáciách a článkoch, ktoré venovali v priebehu celých desaťročí problematike Crop Circles, sa o nej nenachádza takmer ani zmienka. Zato prútikárov a médií, vyznávačov UFO, mimozemšťanov, lietajúcich tanierov a snáď každého mysliteľného odbora pavedy do každého kruhu v obilí naťahali tisícky. Dobre im tak. Vďaka tomu sa ich poznanie a pochopenie možných princípov vzniku pohybovalo skôr nazad ako dopredu. Na druhú stranu je nutné im poďakovať za to, ako často takmer vždy pomerne svedomito pomocou kompasu merali odchýlky geomagnetického poľa, a tým títo prosťáčci svedomito posúvali stupeň poznania dopredu v smere na vysvetlenie, ktorý je pre takéto prípady jediný možný: nedávny výboj blesku. Stačilo sa len opýtať. Niečo by im v tomto smere prezradil napríklad pán Pockels.
-Skutočnosť, že milovníci záhad starostlivo a trpezlivo zhromažďovali po celé desaťročia veľké množstvo ďalších pomerne jednoznačných dôkazov, ktoré takmer nezvratne podporujú zistenia že sa pohybovali v okolí miesta, ktoré bolo nejakú dobu predtým zasiahnuté výbojom blesku, bez toho, aby čokoľvek len tušili, bude oveľa podrobnejšie popísaná v niektorej nasledujúcej časti.
Dôstojník armády umiestnenej na cvičisku v Salisburskej pláni raz lokalizoval kruhy v obilí v aktívnom mínovom poli. Poznámka autora: Pre výboj blesku, nie je mínové pole žiadnou prekážkou, ba naopak. Niekedy by sa na ňom mohol naozaj veľa vyblázniť ...
Photo 7: 2007.07.15 - UK - Dorset - Bournemouth (presná GPS poloha objektu samozrejme známa je)
Fotografie získaná z dnes už nefunkčnej domény cropcirclesdatabase.org. Rovnakým miestom sa zaoberá aj webová stránka home.planet.nl / ~ sarne023/06n.html, odkiaľ pravdepodobne pochádza originál fotografie.
Strom na poli neďaleko letiska. Pole stojí na oplotenom pozemku, ktorý nie je verejne prístupný. Obrazec preto nebol skúmaný zblízka, len zo vzduchu, a až po zbere. Po dohode s majiteľom by iste nebol problém miesto navštíviť a ísť sa na zobrazený strom pozrieť. Známky zásahu bleskom budú na kmeni určite pozorovateľné aj po piatich rokoch, pretože sa určite nešlo o nejaké "bleskové vyžla". Meteorológovia z letiska by možno tiež boli schopní niekde nájsť nejaké záznamy o búrke. Majiteľ pozemku určite našiel v uvedenom roku pod stromom nejaké ulámané vetvy, a nie je vylúčené že strom musel byť po zásahu bleskom skontrolovaný a ošetrený dendrologami.
Na fotografii photo 8 sú zmontované dohromady tri fotografie z rôznych rokov. Foto S. Alexander, F. Laumen, F. Laumen. V blízkosti každého z nich sa "niečo" vyskytuje - nepravidelné tvary. Ide o zobrazenie predmetov alebo vedenia, ktoré sa nachádzajú v podzemí. Môže sa jednať o časti zrútených lietadiel, alebo o nejaké archeologické pozostatky, drenáže, kanalizácie, vodovody, inžinierske siete. Akýkoľvek podzemný objekt, býva často následne zviditeľnený po zásahu blesku neďaleko od miesta kde sa nachádza. Ako línie (v prípade inžinierskych sietí) alebo krivky (rôzne podzemné objekty, napríklad časti zrútených lietadiel) alebo ich kombinácie. Väčšinou úplne zničeného, mŕtveho obilia. Napríklad vtedy, ak sa blesk trafí priamo do hydrantu stojaceho na povrchu. Ich dĺžka býva väčšinou od niekoľkých metrov do 10 - 20 metrov, občas aj oveľa viac. Objekty, ktoré spôsobili zvýšenie koncentrácie elektrickej energie, sa nachádzajú pod úrovňou hlbokej orby. Ak sa na mieste neodohrala nejaká archeologická prospekcia, ležia tam dodnes. GPS pozície objektov su známe minimálne pre dve lokality z tu zobrazených troch, a zvyšok pravdepodobne je možné dohľadať. Podobných miest, kde sa nachádza niečo podobné neďaleko alebo aj vo väčšej vzdialenosti od pravidelného obrazca, samozrejme existuje ďaleko viac, a nielen v Anglicku. Niekedy sa podzemné vedenia vďaka zvýšenej vodivosti, silnejšiemu efektu uzemnenia, elektrostatické a elektromagnetické indukcii a ionizácii vzduchu nad nimi môže podieľať na formovaní prvých dvoch (neviditeľných) fáz výboja blesku - Preliminary Breakdown, Stepped Leader, čo môže viesť k tomu, že je také potrubie zasiahnuté niekoľkými paralelnými ramenami toho istého výboja v odstupe mnohých desiatok až niekoľko stoviek metrov od seba.
Zobrazenie akýchkoľvek podzemných potrubí je súčasťou pravidelných (i nepravidelných) obrazcov v obilí veľmi často. Niektorý nasledujúce diel im bude venovaný celý. V takom prípade môže časť obrazca dokonca prebiehať pod cestou, ako je tomu na nasledujúcej dvojici fotografií - photo 9. Ide o lokalitu Winterbourne Bassett, Wiltshire, rok 1998, obrazec objavený 23. mája, foto Lucy Pringle - horná snímka. Dolná snímka je odfotografovaná neskôr (minimálne 14 dní, ale skôr dlhšie). Foto Busty Taylor. Tam je poškodené obilie úplne bezpečne mŕtve. Mŕtve bolo samozrejme aj na snímke hornom, ale vzhľadom k zotrvačnosti biologických pochodov v rastlinách tak ešte nevyzeralo. Dokonca v tej dobe ešte mohlo vykazovať niektoré známky života - látkovú výmenu. Na spodnej snímke je možné pozorovať veľmi výrazné farebné zmeny rastlín v koľajniciach traktora (tiež mŕtve, ale nie tak dlho). Farebné zmeny v koľajniciach traktora sú pozorovateľné dokonca aj na susednom poli, a bez pôsobenia elektriny z blesku by nikdy nenastali. Koľaje traktora sú v poliach druhými najlepšími vodičmi prúdu. Vedúcu pozíciu zaberá akékoľvek kovové potrubie a iné kovové predmety, nachádzajúce sa v podzemí. Je tiež možné dobre pozorovať, že obilie nad kovovými štruktúrami dostalo znateľne vyššiu dávku elektrickej energie, ako v koľajniciach po traktore, a javilo známky smrti podstatne rýchlejšie, zatiaľ čo v koľajniciach ešte nejaký čas prežilo a nemá preto tak výrazný žltý odtieň. Zožltnutie na rovnakú úroveň mu bude trvať niekoľko ďalších dní. Prírodná vývojka musí pracovať o niečo dlhšie, intenzita expozície bola podstatne slabšia. Pravdepodobne o niekoľko rádov.
Posledný prípad možných vedľajších následkov zásahu bleskom je photo 10 - lokalita Alton Barnes, Wiltshire, Weyhill, Hampshire, 18. apríl 1998. Nie je vylúčené, že stromy boli niektorým sprievodným paralelným ramenom výboja blesku, počas utvárania obrazca takmer alebo úplne usmrtené, takže bolo neskôr rozhodnuté o ich odstráneniu. Situácia predchádzajúceho stavu je zobrazená na leteckej fotografii získané prostredníctvom Bing Maps (letopočet neznámy, vľavo dole), situácia po ich odstránení bola získaná z Google Earth, vpravo dole. Do obrázka z Google Earth boli importované koľaje po traktori z Bing Maps, a naopak, v odtieni Light Magenta. GPS poloha obrazca bola 51.215244, -1.556524. Na snímke kruhov v obilí je zrejmé, že stromom (podľa kôry sa jedná o brezy) nevyrástli listy už vôbec, pravdepodobne už boli úplne zničené. Fotografie Crop Circles (v repke) získaná z www.temporarytemples.co.uk (S. Alexander photo). Rovnakú lokalitu je možné nájsť aj na snímkoch Lucy Pringle. Po polovici apríla, čas rozkvitania repky, bývajú brezy spoľahlivo obalené zelenými listami. Podľa doby, kedy sa brezy začínajú zelenať, je v českom jazyku dokonca pomenovaný jeden mesiac. Kterýpak to asi bude? Že by marec?
V dnešnom (dvoj) diele boli predložené iba a jedine dôkazy nepriame. V žiadnom prípade sa nejedná o dôkazy, ktoré by akokoľvek vierohodne a bezvýhradne potvrdzovali ponúkanú teóriu o vytváraní tvarov poškodeného obilia prostredníctvom výboja blesku, ako záznam jeho elektromagnetických siločiar, a ich interferencií. Majú ale úplne bez výnimky všetky jednu pomerne dôležitú vlastnosť spoločnú. S popísanou teóriou v žiadnom prípade nie sú v rozpore. Hypotéza je aplikovateľná na všetky z nich, ani v jednom prípade nie je možné vyhlásiť, že by podobný spôsob vzniku kompletne a úplne preukázateľne vylučovali. Jeden zo základných princípov by mal byť v každej vedeckej teórii a hypotéze umožnený. Tým je vyvrátiteľnost (anglicky falsifiability, refutability). V okamihu, keď sa niekomu podarí vierohodne dokázať (napríklad natočiť filmový záznam alebo odfotografovať, a súčasne nepretržitým meraním a vyhodnocovaním elektromagnetického poľa na mieste potvrdiť), že na niektorej lokalite, kde bol neskôr objavený genuine Kruh v obilí, nikdy nenastal výboj blesku do poľa. Naopak že sa tam pohybovali zelení tvorovia s tykadlami, mimozemšťania alebo lietajúce taniere, bude možné tu predkladanú teóriu považovať za spoľahlivo vyvrátenú.
Dôkazov, ktoré menovanou teóriu o zásahu blesku v mieste výskytu Crop Circle potvrdzujú oveľa dôraznejšie, bude predkladané postupne oveľa viac v niektorých dieloch nasledujúcich. Jeden z najväčších dôkazov, skutočne obrovskú hromadu, ktorá na 100% potvrdzuje, že na mieste výskytu kruhu v obilí muselo bezpodmienečne dôjsť k zásahu blesku do zeme, trpezlivo a starostlivo, po celej desiatky rokov, znášajú popletení vyznávači záhad ("záhadologovia") sami bez toho, aby to v najmenšom tušili. Každá nameraná odchýlka kompasu totiž takým dôkazom je. Na planéte, ktorá je nazývaná Zemeguľa, a obývajú ju okrem mnohých iných organizmov tiež poľudštené opice typu humankind, totiž iný spôsob, ako dosiahnuť tak intenzívnej lokálnej odchýlky geomagnetického poľa a s takým časovým priebehom, ako výboj blesku proste a jednoducho neexistuje. Ešte lepšie a zaujímavejšie výsledky by získali keby použili aspoň deklinačný kompas, alebo dokonca magnetometer. To snáď len ako taká malá odborná rada do budúcnosti.
Dnešný text "čiastočne odbočoval" od skôr fyzikálneho vysvetľovania princípov vzniku Crop Circles, pretože dôkazy tu podávané boli viacmenej len doplnkové, jedná sa skôr o kuriozity. Napriek tomu ale stále ide o prinášanie čriepkov dôkazov. Niektoré ďalšie diely, ktoré sa budú venovať predovšetkým javom, ktoré nemajú s možnosťami vysvetľovania spôsobu vzniku pravidelných štruktúr a poškodeného obilia takmer nič spoločné, budú veľmi výrazne označené ako INTERMEZZO, ako súčasť ich názva. Odbočovať je naozaj kam, náhodne bude jeden venovaný otázke circle-makers, ďalší najrôznejším pochybným teóriám, vrátane mimozemšťanov (mimozemšťanom samozrejme jeden úplne samostatný diel), inteligencii obilia, vákua, hviezd, planét, predmetov, rastlín, húb, zvierat a podobných vysvetlení vzniku Crop Circles, kruhov v obilí, ktorá niekedy v minulosti bola sformulovaná. Každý, kto sa chce aspoň trochu seriózne venovať otázke poškodenia a poliehaniu obilia, musí podobné pavedecké teórie vyhodnotiť, už len preto, že existujú. Existujú aj teórie "oveľa menej" pavedecké a škodlivé, napríklad Gaia. Na tej je snáď možno dokonca škoda, že nefunguje, aspoň nie tak, ako by mala. Odmenila sa preto prípadným vyznávačom aspoň tým, že je celkom roztomilá.
Našťastie aj pre diely čisto vedecké je pripravené materiálu viac než dosť.
To by bolo pre dnešný (dvoj) diel záverečné sumarizujúce konštatovanie.
Jan Ledecký
V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com
Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril
Jan Ledecký