Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages
Lepší pivo, slad, ječmen, pivovarnictví, pivovary.
Kruhy v obilí, Agrosymboly Efekt slábnutí stonku
Delší úryvky, víc než jen Několik Vět, z domény cropcirclesonline.com včetně překladu do jakéhokoliv jazyka, by neměly být publikovány bez svolení autora
Týká se i fotografií s copyrightem ©cropcirclesonline.com ©quick spigots .
 
Kontaktujte cropcirclesonlinegmailcom nebo lightningsymbolshotmailcom
Citace samozřejmě povoleny. Prosíme uvést zdroj, odkaz. Díky.
V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com
Úvod
Bezprostředně po výboji blesku jsou na poli miliony rostlin obilí (nebo i jiných rostlin, v množství závislém na hustotě výsevu) zasaženy značným množstvím elektřiny. Mohou být velmi výrazně poškozeny, dokonce tak, že zcela nevyhnutelně po určité době zemřou, těsně po výboji ale prakticky nic takového není možné pozorovat. Všechny tyto rostliny jsou většinou nejméně několik hodin, ve většině případů ale až několik dní nebo i déle, zcela nerozeznatelné od rostlin absolutně nezasažených a zdravých. Dokonce i rostliny, které zahynuly okamžitě během zásahu blesku nebo nejvýš do několika minut po něm, bývají ještě několik dní po uhynutí vizuálně i mechanicky prakticky nerozeznatelné od rostlin zdravých.
Lepší pivo, pivovary, slad, whisky, pivovarnictví, ječmen.
Efekt slábnutí stonku
(včetně listů a celé rostliny, samozřejmě)
Efekt byl pojmenován pouze zjednoušeně slábnutí stonku, protože pouze stébla poléhají, ohýbají stébla k zemi, oslabení se ale projeví na celé rostlině. Na listech se například projeví mnohem rychleji a je mnohem dřív pozorovatelné. Ve většině případů jsou ale důsledky pozorovány až po kompletním polehnutí, ohnutí stébel k zemi. Na jednotlivých rostlinách i skupinách rostlin ale mohou být následky pozorovatelné podstatně dřív, právě díky povadnutí listů. Záleží samozřejmě na druhu rostliny. Velmi dobře je tento jev pozorovatelný především na ječmenu. Tam je dokonce možné pozorovat ještě další efekt, kterým je předčasné naklonění klasu. Klas se u ječmene, stejně jako u jiných obilovin, během zrání otáčí až o 180°, od počáteční polohy kolmo rovně vzhůru až zcela dolů k zemi. Zásah elektrickým proudem ale tento proces podstatně urychlí. Je to způsobeno slabší mechanickou stavbou stébla ječmene proti ostatním obilovinám. Také vůči polehnutí, ohnutí stébel k zemi je znatelně méně odolný.
Lepší slad, whisky, pivovarnictví, ječmen, pivovary, pivo.
Pokud jde o Kruhy v obilí, bývají zaregistrovány téměř bez výjimky až po kompletním polehnutí, ohnutí stébel k zemi rostlin. V několika případech (včetně roku 2011 - ječmen) ale byly zaznamenány Kruhy v Obilí již ve stadiu, kdy rostliny nebo většina z nich nebyly vůbec polehlé, na zemi ležící, měly jen povadlé listy a jinou polohu klasu (větší úhel natočení k zemi). Pozorovatelé se ale ani nenamáhali tuto skutečnost komentovat.
Ječmen se proti ostatním obilovinám vyznačuje ještě jednou velmi zajímavou vlastností, velmi dobrou pozorovatelností rozdílu v úhlu natočení klasu k zemi u různých skupin rostlin na jednom poli, protože se velmi výrazně projevuje na barevném odstínu při pozorování nebo fotografování z dálky i z výšky. Zatímco například u řepky je období vysokého kontrasu - kvetení omezeno přibližně jen na dva týdny, ječmen se vyznačuje velmi výraznými barevnými kontrasty prakticky od vymetení až do sklizně. Velmi podstatně se od sebe liší všechna stadia navzájem - před vymetením, po vymetení, před kvetením, během kvetení, po kvetení, a dál nabízejí velký barevný kontrast i všechny polohy otočení klasu. V případě úhlu natočení klasu se na jevech odlišné barevnosti pravděpodobně podílí interference světla v závislosti na úhlu natočení osin, pole se tak vlastně do určité míry chová jako difrakční mřížka používaná k rozkladu světla na barevné spektrum. (foto makro mikro) Ve všech popisovaných případech jsou rozdíly velmi dobře pozorovatelné jak při pozorování a fotografování zdálky, tak z výšky. Ječmen se tak pravděpodobně může jevit jako jedna z nejlépe využitelných obilnin pro pozorování v letecké archeologii. Na velkém množství leteckých snímků je také možné ho poměrně zřetelně rozeznat od ostatních obilnin.
V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com
Lepší slad, pivovarnictví, ječmen, pivo, whisky, pivovary.
Stránku pro vás připravil, a veškeré zde uváděné údaje velmi důkladně teoreticky i experimentálně prověřil
Jan Ledecký