Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Originál v češtine - kruhy-v-obili-ccd-senzory.
Learn about thunderstorms RSS feed

To sa nám to hoduje, keď nám ľudia požičiavajú peniaze.

Vás nepoteším, mladá pani. Stále kvoká, stále kvoká ...

Nebudeme sa púšťať do žiadnych väčších akcií ...

CCD senzory nemajú IR dostatočne odfiltrované

PagPh
U naprostej väčšiny snímok to nevadí, ale v prípade fotografií za zhoršených svetelných podmienok môže senzor fotoaparátu zaznamenať niečo prostým okom celkom neviditeľného - časť infračerveného spektra.

 

IR filter (infračervený)

umiestnený pred senzorom bežných fotografických prístrojov totiž neodfiltruje zďaleka všetko infračervené žiarenie. Ako už bolo povedané, u naprostej väčšiny fotografií to nevadí, ale v miestach, kde sa môže vyskytovať obrovské zvyškové teplo (stovky kilowatthodín), naakumulované v podzemí, odkiaľ občas môže dôjsť k drobnému výronu horúcich plynov (zrakom úplne nepostřehnutelnému), môže potom fotoaparát alebo videokamera zaznamenať najrôznejších "duchov", ktoré boli okom úplne nepozorovateľné. Vďaka konštrukcii CCD senzora môže dôjsť aj k prenosu expozície do susedných pixelov, a dôjde tak k vytvoreniu najrôznejších celkom nepochopiteľných obrazcov.

 

Spektrálna citlivosť klasických (Ag-halogenid), aj farebných kinematografických filmov, istotne celkom zaručene končí na 690nm, a ďalej už si jednoducho "ani neškrtne". Takýto náhodný záznam dejov nad 700nm je u nich preto úplne vylúčený. Spektrálna citlivosť ľudského oka končí síce medzi 780 - 790 nm, nad 700 nm je ale v skutočnosti už takmer zanedbateľná.

 

Na skutočnosti, že na fotografiách (robených digitálnymi prístrojmi) sa môže vyskytovať "niečo", čo na mieste rozhodne prítomných nebolo, sa môžu okrem iného tiež podieľať zvyšky statickej elektriny, síce neškodné, ale predsa len dostatočne silné na to, aby spôsobili poruchy a výpadky akýchkoľvek elektronických prístrojov. Všetok záznam a uchovanie informácie je v takýchto prístrojoch realizovaný prostredníctvom presunu elektrónov. Na mieste so zvyškovým elektrostatickým nábojom po výboji blesku je "prebytkov" elektrónov až až (tisícky megajoulov; poruchu prístroja môže spôsobiť prachová častica prenášajúce niekoľko milióntin joule). Poruchy mikroelektroniky prostredníctvom elektrostatického náboja je veľmi ľahko možné simulovať a pozorovať napríklad v blízkosti Van der Graafovho generátora (prístroj, nie hudobná kapela). Každý, kto by zapojil do rovnakej zásuvky so stolným počítačom napríklad zdroj napätia 3000 - 10000V, alebo Teslov transformátor, a nechal ho nejakú dobu v činnosti ("iskriť"), si môže byť takmer istý, že sa počítač najdlhšie do 10 minút reštartuje a bez vypnutia VN zdroja bude už len veľmi ťažko udržateľný v chode. Vzduch sa totiž po určitej dobe natoľko nasýti vysoko ionizovanými molekulami a čiastočkami prachu, že je tým dostatočne silne porušené základné pravidlo prevádzky každého mikroelektronického prístroja - " Chráňte pred statickou elektrinou "

Howgh.

 

 

 

Poznámka:

na niektorých nevysvetliteľných objektoch na fotografiách odkiaľkoľvek sa môžu ale podieľať aj mnohonásobné odlesky medzi šošovkami objektívov. Dnešné zložité optické štruktúry transfokátorov už obsahujú aj viac ako 16 členov, a už sa ani vzdialene nepodobajú napríklad pamätnému trojšošovkovému Tessaru z dielní Karolka Cajzov blahej pamäti.

 

Ďalšou možnosťou vzniku ťažko vysvetliteľných objektov na fotografiách je možný pohyb predmetov úplne mimo rovinu ostrosti - prach, perie, smeti, hmyz, páperisté  lebo krídlaté plody stromov a rastlín (topoľ, púpava, javor). Treba si uvedomiť, že takmer všetci ľudia, ktorí sa zaoberajú výskumom kruhov v obilí, sú všetko možné, len nie fotografický profesionáli. Ťažko sa potom možné diviť, že môžu mať občas objektívy ulepené od desiaty. Počas fotografovania v teréne sa môže prihodiť všeličo, počasie nemusí byť vždy ideálna, a aj akákoľvek fotografia určite plní lepšie dokumentárne účely ako žiadna - desiata nie je mienená ako hanlivé prirovnanie, napríklad k oroseniu dažďom počas reportážnej alebo dokumentárnej fotografie dochádza úplne bežne, napriek tomu sa takéto fotografie k svojmu reportážnemu účelu použiteľné; pozri niektoré fotografie autora týchto stránok.

 

Jednou zo svetlých výnimiek v oblasti fotografovania obrazcov v obilí (nielen pravidelných) preto pozostáva Klaus Leidorf, on je však v prvom rade vynikajúci Pán Fotograf, predovšetkým v leteckej fotografii, fotografovanie obrazcov pre neho predstavuje len niečo ako "bokovku" a ďalej sa ich výskumom už vôbec nezaoberá.

 

Poslednú určite nezanedbateľnú skupinu záhadných objektov na fotografiách z polí môžu tvoriť normálne ľudské podvrhy, také veci sa jednoducho niekedy stávajú, a tu sa nimi zabývať ďalej nebudeme. (Sú myslené FOTOGRAFICKÉ podvrhy)

 

Postupom času sa stalo takmer pravidlom, a tak aj smutnou skutočnosťou, že sa na jav kruhov v obilií postupom času "nalepilo" veľa podivných a pochybných existencií, ktoré by mali byť skôr umiestnené do ústavov, aké boli pre podobe účely zriadené. Preto je tiež nutné počítať s najrôznejšími podvrhmi a autormi neveľmi dôveryhodných tvrdení.

 

 

 

v prípade záujmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril

 

Jan Ledecký

 

Ako príjemné stretnutie s hlupákmi väčšími, než sme my sami. Musíme ich milovať už len za to, že existujú.  J.K.Jerome
Byť optimistom potom, čo ste dosiahli všetkého, čo ste chceli, sa nepočíta. Kin Hubbard
Keby sme vedeli, čo robíme, už by sa to ani nedalo nazývať výskum, nie?  A.Einstein
z