Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages
Lepšie pivo, slad, jačmeň, pivovarníctvo, pivovary.
Kruhy v obilí, Agrosymboly Efekt slabnutia stonky
Dlhšie úryvky, viac ako len niekoľko viet, z domény cropcirclesonline.com vrátane prekladu do akéhokoľvek jazyka, by nemali byť publikované bez súhlasu autora
Týka sa i fotografií s copyrightom ©cropcirclesonline.com ©quick spigots .
Kontaktujte cropcirclesonlinegmailcom alebo lightningsymbolshotmailcom
Citácie samozrejme povolené. Prosíme uviesť zdroj, odkaz. Vďaka.
Úvod
Bezprostredne po výboji blesku sú na poli milióny rastlín obilia (alebo aj iných rastlín, v množstve závislom na hustote výsevu) zasiahnuté značným (signifikantným, významným, poškodzujúcim) množstvom elektriny. Môžu byť veľmi výrazne poškodené, dokonca tak, že úplne nevyhnutne po určitej dobe zahynú, tesne po výboji ale prakticky nič také nie je možné pozorovať. Všetky tieto rastliny sú väčšinou najmenej niekoľko hodín, vo väčšine prípadov ale až niekoľko dní alebo aj dlhšie, úplne nerozoznateľné od rastlín absolútne nezasiahnutých a zdravých. Dokonca aj rastliny, ktoré zahynuli okamžite počas zásahu blesku alebo nanajvýš do niekoľkých minút po ňom, bývajú ešte niekoľko dní po uhynutí vizuálne aj mechanicky prakticky nerozoznateľné od rastlín zdravých.
Lepšie pivo, pivovary, slad, whisky, pivovarníctvo, jačmeň
Efekt slabnutia stonkov
(Vrátane listov a celých rastlín, samozrejme)
Efekt bol pomenovaný iba zjednoušeně slabnutie stonky, pretože iba steblá poliehajú, ohýbajú sa k zemi, oslabenie sa ale prejaví na celej rastline. Na listoch sa napríklad prejaví oveľa rýchlejšie a je aj skôr pozorovateľné. Vo väčšine prípadov sú však dôsledky pozorované až po kompletnom poľahnutiu, ohnutiu stebiel k zemi. Na jednotlivých rastlinách i skupinách rastlín ale môžu byť následky pozorovateľné podstatne skôr, práve vďaka ochabnutiu listov. Záleží samozrejme na druhu rastliny. Veľmi dobre je tento jav pozorovateľný predovšetkým na jačmeňu. Tam je dokonca možné pozorovať ešte ďalší efekt, ktorým je predčasné naklonenie klasu. Klas sa u jačmeňa, rovnako ako u iných obilnín, počas zrenia otáča až o 180 °, od počiatočnej polohy kolmo rovno hore až úplne nadol k zemi. Zásah elektrickým prúdom ale tento proces podstatne urýchli. Je to spôsobené slabšou mechanickou stavbou steblá jačmeňa proti ostatným obilninám. Aj voči poľahnutiu, ohnutiu stebiel k zemi je znateľne menej odolný.
Lepšie slad, whisky, pivovarníctvo, jačmeň, pivovary, pivo.
Pokiaľ ide o Kruhy v obilí, bývajú zaregistrované takmer bez výnimky až po kompletnom poľahnutiu, ohnutiu stebiel rastlín k zemi. V niekoľkých prípadoch (vrátane roku 2011 - jačmeň) ale boli zaznamenané Kruhy v obilí už v štádiu, kedy rastliny alebo väčšina z nich neboli vôbec poľahnuté, na zemi ležiace, mali len povädnuté listy a inú polohu klasu (väčší uhol natočenia k zemi). Pozorovatelia sa ale ani nenamáhali túto skutočnosť komentovať.
Jačmeň sa proti ostatným obilninám vyznačuje ešte jednou veľmi zaujímavou vlastnosťou, veľmi dobrá pozorovateľnosť rozdielu v uhle natočenia klasu k zemi u rôznych skupín rastlín na jednom poli, pretože sa veľmi výrazne prejavuje na farebnom odtieni pri pozorovaní alebo fotografovaniu z diaľky aj z výšky. Zatiaľ čo napríklad u repky je obdobie vysokého kontrasta - kvitnutia obmedzené približne len na dva týždne, jačmeň sa vyznačuje veľmi výraznými farebnými kontrastmi prakticky od vymetenia až do zberu. Veľmi podstatne sa od seba líšia všetky štádiá navzájom - pred vymetením, po vymeteniu, pred kvitnutím, počas kvitnutia, po kvitnutiu, a ďalej ponúkajú veľký farebný kontrast aj všetky polohy otočenia klasu. V prípade uhla natočenia klasu sa na javoch odlišnej farebnosti pravdepodobne podieľajú interferencie svetla v závislosti na uhle natočenia ôstia, pole sa tak vlastne do určitej miery chová ako difrakčná mriežka používaná k rozkladu svetla na farebné spektrum. (foto makro mikro) Vo všetkých uvedených prípadoch sú rozdiely veľmi dobre pozorovateľné, ako pri pozorovaní a fotografovaní z diaľky, tak z výšky. Jačmeň sa tak pravdepodobne môže javiť ako jedna z najlepšie využiteľných obilnín pre pozorovanie v leteckej archeológii. Na veľkom množstve leteckých snímok je tiež možné ho pomerne zreteľne rozoznať od ostatných obilnín.
V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com
Lepšie slad, pivovarníctvo, jačmeň, pivo, whisky, pivovary.
Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril
Jan Ledecký